Трима души пътували до Италия остават в инфекциозната клиника в Пловдив.
Днес се очакват първите резултати от изследванията им за коронавирус, които се правят в референтната лаборатория в София.
Инфекциозната клиника в Пловдив е единственото място в града, където могат да бъдат изолирани случаи със съмнения за КОВИД 19.
Според ръководителя на клиниката доцент Андрей Петров тримата души под наблюдение са в добро състояние. Имат субфибрилна температура, но нямат физикална белодробна находка, нямат задух и са в стабилно състояние. Те са под постоянно наблюдение. Вероятно днес ще бъдат готови резултатите на тези пациенти.
Персоналът в клиниката е налице, оборудван с всички предпазни средства, има достатъчен брой маски - над 300. Но има липса на легла заради ремонт на едно от отделенията, разказа още доцентът.
Вижте още във видеото.
Васил Терзиев: Спестихме над 81 млн. евро от чистота в районите “Слатина”, “Подуяне” и “Изгрев” за следващите 5 години
Ниското ниво на Дунав позволи да бъдат документирани базите на Константиновия мост при с. Гиген
Христо Широков: Не съм се укривал, обвинението срещу мен е политически натиск
Окръжната прокуратура в Русе поиска арест за петима от участниците в групите, свързани с разбитата лаборатория за фентанил
Пожарът на „Тракия“: Екипи продължават да следят, за да не се разпространява огънят