триатлон
Снимка: Team Circle
14:36, 10.07.2021
Чете се за: 02:12 мин.

Борислав Палашев (СК Палашев - Пазарджик) и Анастасия Пейчева (СКПСТ Космос - София) триумфираха в олимпийската дистанция на Държавното първенсто по триатлон в Пловдив.

Само две седмици след като двамата станаха държавни шампиони и на спринтовата дистанция в Бургас, те отново бяха най-добри съответно при мъжете и жените на гребния канал под тепетата.

В състезанието при мъжете, в което стартираха 53-ма души, Палашев излезе на пета позиция след плувната дистанция и в по-силните му дисциплини колоездене и бягане успя да компенсира изоставането си и да завърши с време 1:57:51.6, с аванс от над минута пред втория Иван Гръблев (СКТ Три Тийм София). Бронзовият медал остана за Йордан Андреев (СК Лъвско сърце - Бургас) с изоставане от 1:41.5. Четирима от стартиралите в състезанието бяха дисквалифицирани, а един участник не завърши надпреварата.

При жените в конкуренцията на още 10 съпернички Анастасия Пейчева доминира от самия старт до финала и регистрира време 2:15:04.8 часа. Доминацията на състезателката на Космос - София бе толкова голяма, че авансът и пред втората Катрин Айхтън (СКТ Три Тийм София) бе от близо 7 минути. На трето място завърши Моника Димова (СК Триатлет - Баня).

Димитър Василев (СК Палазов - София) стана държавен шампион при младежите, а титлата при девойките грабна Весела Димитрова (СКПСТ Космос - София).

В края на програмата в съботния ден бяха определени първенците при юноши и девойки младша и старша категория, а в неделя програмата включва състезанията за аматьори и корпоративна щафета, деца и Държавната комплексна щафета микс.

България и Румъния са най-изостанали във ваксинацията
МВнР: Ирландия въвежда задължителна електронна регистрация преди влизане в страната