ПАОК навакса от 0:2, за да достигне до равенство срещу АЕК, Десподов се появи от пейката

Българинът влезе в 59-ата минута на мястото на Томас Мург.

паок изхвърли динамо загреб лигата конференциите разгром тумба десподов принос два гола
23:12, 07.04.2024

Дербито на 4-тия кръг от шампионския плейоф в първенството на Гърция между АЕК и ПАОК не излъчи победител. Двата отбора на върха в класирането завършиха при резултат 2:2. Българският национал Кирил Десподов също взе участие в мача, появявайки се от резервната скамейка в 59-ата минута на мястото на Томас Мург.

АЕК пое инициативата, след като Мият Гачинович откри резултата след отлична контраатака в 30-та минута, а Нордин Амрабат удвои от фаул в 49-та минута.

ПАОК обаче не се предаде и успя да се върне в мача в 62-та минута след попадение на бившия футболист на Челси Абдул-Рахман Баба след удар от границата на наказателното поле.

В 89-та минута Магомед Оздоев донесе точката на гостите, вкарвайки отблизо при меле в наказателното поле.

След това реми ПАОК остава начело в класирането с 67 точки. АЕК пък е на второто място с 66 точки, а трети е Панатинайкос с 65.

Ювентус издържа на натиска на Фиорентина и спечели късния двубой от 31-я кръг в Серия А с 1:0
Кучине Лубе Чивитанова с Алекс Николов загуби втория си мач от плейофите за петото място в Италия