ПАОК се доближи до групите на Лига Европа след успех над Шамрок Роувърс

Българският национал Кирил Десподов се появи в игра в 80-ата минута.

22:30, 22.08.2024
ПАОК

ПАОК победи Шамрок Роувърс с 4:0 в първия мач от плейофа за влизане в груповата фаза на Лига Европа. Българският национал Кирил Десподов се появи в игра в 80-ата минута.

Натискът на домакините на стадион "Тумба" се отплати в последната минута от продължението на първата част. Даниъл Клиъри си отбеляза автогол с глава. Минути по-рано попадение на Абдул-Рахман Баба бе отменено след намесата на ВАР заради нарушение.

След почивката възпитаниците на Разван Луческу удвоиха аванса си с нов гол. Тайсон направи резултата 2:0 в удар от вътрешността на наказателното поле.

В 52-ата минута гостите останаха с човек по-малко на терена след втори жълт картон на Джошуа Хонъхан, който извърши нарушение.

"Черно-белите" се възползваха от численото си предимство и направиха преднината си класическа. Янис Константелиас бе поредният футболист, който записа името си сред голмайсторите.

В добавеното време на срещата шампионът на Гърция получи дузпа за фаул на Лий Грейс, но Леон Пьолс спаси 11-метровия наказателен удар на Константинос Кулиеракис.

Абдул-Рахман Баба все пак успя да се разпише за крайното 4:0. В последната атака Фьодор Чалов стреля в дясната греда, но ганаецът бе точен при добавката.

Реваншът между двата отбора е на 29 август, четвъртък, от 22:00 часа.

Георги Костадинов игра цял мач при загуба на АПОЕЛ в плейофа за групите на Лига Европа
Валентина Димитрова: Доволна съм от представянето ми (ВИДЕО)