Париж 2024: Франция се опълчи, но не успя да направи обрат срещу Словения

Домакините загубиха от бронзовия медалист от еврошампионата Словения с 2:3 в мач от група А на волейболния турнир в Париж

от БНТ , Източник: bgvolleyball.com
20:32, 02.08.2024

Словения завърши като абсолютен лидер в групата си на Олимпийските игри в Париж. Воденият от Джордже Крецу тим надделя над действащия олимпийски шампион Франция с 3:2 (25:20, 25:23, 25:27, 22:25, 15:11) в среща от Група А на надпреварата.

Тине Урнаут и съотборниците му имат 8 точки (3 победи), "петлите" са втори с 6 точки (2 победи, 1 загуба).

Словенците поведоха от самото начало на двубоя, като поддържаха темпото до края на първата част.

Във втория гейм "петлите" взеха превес - 5:1 и диктуваха положението до 21:18. Постепенно балканският тим стопи разликата и обърна резултата, като имаше два геймбола (24:22 и 24:23), и в крайна сметка затвори с минимална преднина.

Третата част тръгна с преднина на французите (3:1), след което играта продължи равностойно. След петата точка Словения набра инерция и поведе, но интригата се завърна. След средата момчетата на Джордже Крецу диктуваха положението, но в ключовите моменти двата тима бяха равностойни. Европейските бронзови медалисти имаха три гейм и мачбола, но допуснаха "петлите" да обърнат и да намалят изоставането си след 27:25.

В решителния четвърти гейм словенците стартираха ударно (4:1), но позволиха да бъдат настигнати. Играта продължи точка за точка, след средата действащият олимпийски шампион взе превес и след четири геймбола (25:22) вкара срещата в тайбрек.

Там волейболистите на Словения бяха напълно доминиращи, след 7:3 обаче последва мобилизирана игра на французите. До 11-та точка драмата бе пълна, но Тине Урнаут и съотборниците му надделяха след 15:11 и крайното 3:2 гейма.

"Локомотивът буташе, а не дърпаше вагоните": Експресният влак до Бургас закъсня с 6 часа
Габриела Петрова пред БНТ: Мистериозно и некоректно е да не ми покажат фала от втория опит (ВИДЕО)