Първа победа след 31 години за Ботев Пд срещу Левски

Левски - Ботев Пд
22:09, 20.05.2021
Чете се за: 01:17 мин.

Отборът на Ботев Пловдив записа знаменит обрат до 2:1 срещу Левски на стадиона на „сините“. След 31 години „канарчетата“ постигнаха успех над този отбор на „Георги Аспарухов“.

Отборът на Левски вече няма шанс за първата позиция във втората група на efbet Лига, след като Черно море победи с 1:0 Царско село по-рано тази вечер. По този начин „моряците“ ще играят бараж за Лигата на конференциите за следващия сезон срещу Арда.

„Сините“, които оповестиха раздялата си с треньора Славиша Стоянович, бяха водени отново от Живко Миланов от пейката. Стоянович също беше на стадиона, но изгледа поражението от трибуните на съоръжението.

Домакините поведоха през първото полувреме след попадение на Живко Атанасов. След почивката обаче Ботев с два бързи гола реши мача в своя полза. Емануел Току се превърна в герой за „канарчетата“, като се разписа два пъти за две минути.

Живко Миланов: Не съм водил разговори да остана треньор