Първа победа за националите по баскетбол до 18 г.

Тимът на Стойо Чолаков надви Румъния с 90:70.

България баскетбол юноши U18
Снимка: FIBA
14:24, 27.07.2024

Националният отбор на България за юноши U18 постигна първа победа на европейското първенство в дивизия B, което се провежда в Северна Македония. След драматичната загуба от Черна гора преди ден, днес тимът на Стойо Чолаков надви Румъния с 90:70 в мач, изигран в спортен комплекс „Кале“ в Скопие.

Румъния взе леко предимство в началните минути и поведе и със 7 точки, но българите демонстрираха много точен мерник от близка и средна дистанция и след първата част отбърнаха за 24:21.

Съперникът за кратко си върна водачеството през втория период, но на почивката предимството отново бе за "лъвчетата", този път при 50:43.

Баскетболистите на Стойо Чолаков водеха и през цялата трета четвърт, а преди последните десет минути вече имаха и двуцифрен аванс – 71:57, като до края направиха разликата още по-изразителна.

Александър Гавалюгов отново бе най-резултатен за България с 23 точки, като записа още 7 борби и 6 асистенции. По 13 точки реализираха Деян Колев (9 борби) и Михаил Калинов (7 борби).

Следващият двубой на България е на 30 юли, вторник, срещу Словакия от 17:00 часа.