Първият отбор на клуб Илиана спечели титлата при девойките младша възраст на държавното отборно по художествена гимнастика

първият отбор клуб илиана спечели титлата девойките младша възраст държавното отборно художествена гимнастика
Снимка: БФХГ, Анна Недкова
22:14, 26.04.2023

Първият отбор на клуб Илиана спечели титлата при девойките младша възраст на Държавното първенство по художествена гимнастика, което започна днес в зала "София".

Тимът в състава Йоана Вутова, Карина Петрова, Александра Петрова и Виктория Лилкина с треньор Ромина Божилова събра сбор от 188.858 точки.

Сребърното отличие завоюваха представителките на Чар ДКС (Варна) Ирена Недева, Елена Христова и Мариана Бянкова. Възпитаничките на Филипа Филипова и Дарина Кирякова имат 184.475 точки.

Трети е отборът на клуб Авангард в състав Анжела Тодорова, Светлизара Петкова и Юлияна Димитрова с 181.983 точки. Треньори на бронзовите медалистки са Николай Боев и Цветомира Василева.

Общо при девойки младша възраст се явиха състезателки от 33 отбора от клубове от цялата страна. Утре надпреварата продължава с девойки старша и жени, като и двете категории състезателките в четвъртък ще играят първите два уреда - обръч и топка.

Русия постави временно под свой контрол обектите на две европейски компании
Стан Вавринка се класира за втория кръг на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Мадрид