Пашова, Папазов и Баротев са лидери след квалификациите на Световното по спортна аеробика

Снимка: Съюз по аеробика България
22:32, 16.06.2022
Чете се за: 01:12 мин.
Още

Защитаващите световната си титла от Баку 2021 Дарина Пашова, Антонио Папазов и Тихомир Баротев отново блестяха на сцената, този път в “Мултиусос Арена” в Гимараеш на световното първенство по спортна аеробика.

С оценка 20.355 /9.2 за артистичност/ състезателите влизат на финалите и отново ще спорят за златното отличие. На второ място с много малка разлика /20.338/ са представителите на Унгария, а трети са румънците.

В категория индивидуално, Борислава Иванова записа своя дебют при жените. Европейската шампионка за смесени двойки при юношите и девойките получи оценка 18.850 и остана на 10 място, като по този начин остава няма да участва на финалите. С първа оценка след квалификациите е украинката Анастасия Курашвили, втора и трета са състезателките на Франция - Ленкло и Михай от Румъния.

Утре първенството продължава с квалификациите в останалите категории.

Още Още

Давид Иванов се класира за четири финала на европейското по спортна гимнастика за младежи
22:51, 25.04.2024
Спортни новини 25.04.2024 г., 20:50 ч.
20:50, 25.04.2024
ММС изрази несъгласие стадионите „Септември“ и „Юнак“ да преминат в активите на Столична община
18:41, 25.04.2024
Чете се за: 01:07 мин.
Националите по сноуборд си поставят високи цели за следващия сезон
16:18, 25.04.2024
Чете се за: 04:00 мин.
Кирил Киров в поредицата "Спортните таланти на България"
13:30, 25.04.2024 (обновена)
Чете се за: 02:37 мин.
Според Цветомир Петров и Димитър Шалъфов редица спортни обекти в София са в плачевно състояние
13:26, 25.04.2024
Чете се за: 01:50 мин.
Националите не успяха да се класират за финалите на уредите на европейското първенство по спортна гимнастика
20:50, 24.04.2024
Румен Радев удостои с Почетния знак на президента участниците в експедицията "Еверест 84"
20:11, 24.04.2024
Чете се за: 03:12 мин.
Георги Глушков награди участниците в експедицията "Еверест 84"
18:44, 24.04.2024
Гледайте финалите на европейското първенство по спортна гимнастика за мъже НА ЖИВО по БНТ 3
17:30, 24.04.2024
Чете се за: 01:40 мин.
В "Денят започва" в петък: След отстраняването на Никола Минчев – за новия избор и гласовете в парламента