Павлин Иванов блести за Менорка

Въпреки поредната лекция, която изнесе един от двамата българи, това не спаси тима от първа грешка за Купата на Испания

от Веселин Михайлов
11:28, 21.09.2024
Снимка: Antxon Castresana

Павлин Иванов, Емил Стоилов и Менорка грешиха за първи път в турнира за Купата на Испания. На свой терен двамата българи и техните съотборници отстъпиха пред Кастело със 71:85 в мач от третия кръг в група G.

Така играчите на Хавиер Замора са с баланс от победа и загуба в надпреварата. За двамата българи и техните съотборници следващият мач във въпросния турнир ще бъде на 22 октомври, когато ще гостуват на Беникарло.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от Hestia Menorca (@basquetmenorca)

Гостите успяха да се откъснат сериозно още през първото полувреме, спечелено с 40:25. След паузата всички опити на домакините да се върнат в играта не дадоха резултат и успехът отиде в съперниковия лагер.

По традиция Иванов бе селектиран в стартовата петица и отново затвърди мнението, че ще има водеща роля в новия си отбор. Българският национал се превърна в топреализатор, но дори неговите усилия не предотвратиха грешката на тима. Гардът се отличи с 21 точки, 2 борби, 2 асистенции 1 открадната топка за 32 минути, в които се задържа на паркета. При стрелбата си той бе 3/6 от средна дистанция, 5/10 отвъд дъгата и 0/5 от линията за изпълнение на наказателни удари.

От своя страна Стоилов започна от пейката и остана в игра 13 минути. За това време българският национал завърши с 6 точки, 3 борби и 1 чадър. При стрелбата си центърът бе 1/2 от близко разстояние 4/4 от наказателната линия.