13:10, 15.12.2020
Чете се за: 00:38 мин.
Европейски футбол
петър чех отново вратата челси

38-годишният вратар Петер Чех се завърна в игра за Челси, след като прекрати състезателната си кариера през 2019 година след финала на Лига Европа между Арсенал и "сините" от "Стамфорд Бридж".

Легендарният страж взе участие в мача между резервните отбори на Челси и Тотнъм Хотспър, който шампионите на Англия за 2017 година спечелиха с 3:2.

През първото полувреме "сините" допуснаха два гола, но след почивката стигнаха до пълен успех с гол две минути преди последния съдийски сигнал.

Освен Чех участие в мача взе още един опитен играч на Челси - Дани Дринкуотър, който не доигра докрай срещата, тъй като бе изгонен в 77-ата минута.

Петер Чех проведе голяма част от кариерата си в Челси. За лондончани той игра от 2004 до 2015 г. и завоюва 15 трофея, сред тях четири титли във Висшата лига и една в Шампионската лига.

През последните години чехът бе футболист на Арсенал.

Чех е рекордьор по сухи мрежи във Висшата лига с 202 на името си – единственият страж в историята на надпреварата, който е с над 200.

Кубрат Пулев: Исках да победя за България, но няма да се оправдавам - загубата си е моя