Петър Мицин триумфира с титлата на 200 метра свободен стил Държавното лично-отборно първенство

19:04, 27.11.2022
Чете се за: 02:12 мин.
петър мицин остана 200 метра свободен стил европейското първенство плуване рим

Българският национал Петър Мицин спечели държавната титла в дисциплината 200 метра свободен стил на Държавното лично-отборно първенство по плуване в малък басейн в Бургас.

На финала 17-годишният Мицин даде резултат от 1:44.54 минути, с което остана много близо до собствения си национален рекорд в дисциплината 1:44.36 минути, който той постави преди месец отново в Бургас.

За Петър Мицин това състезание е част от подготовката му за Световното първенство по плуване в малък басейн, което ще се проведе в периода 13-18 декември в Мелбърн, Австралия.

Зад плувецът на Вихрен пък във финала се наредиха Владислав Терзиев от Черно море с 1:49.15 минути и Иван Палигоров (Астери) с 1:50.64 минути.

В дисциплината 200 метра бруст при мъжете пък титлата спечели опитният Лъчезар Шумков, който триумфира с време от 2:11.73 минути. Златото е второ за 30-годишния състезател на Спринт на шампионата след победата му на 50 метра бруст.

При жените пък националките Габриела Георгиева (Дамини Лв) и Жанет Ангелова (Акулите) грабнаха титлите съответно на 200 метра гръб и 200 метра свободен стил, а на 400 метра съчетано шампионка стана Калина Николаева (Спринт).

В отборното класиране пък първо място завърши тимът на ПСК Черно море, който спечели общо 24 медала от шампионата, 13 от които златни. Втори и трети пък се наредиха съставите на Спринт (12 медала) и Дамини ЛВ (11 медала).

Министър Весела Лечева ще участва в Съвета по образование, младеж, култура и спорт в Брюксел
Свлачищата в Италия: Според местни медии сред жертвите е и издирваната българка