Петко Христов изработи дузпа, но се контузи при равенство на Специя

Рома Специя
09:31, 28.08.2022
Чете се за: 02:12 мин.

Двубоят между Специя и Сасуоло от третия кръг на Серия А завърши при резултат 2:2. Българският национал Петко Христов бе титуляр за тима си и изигра едно полувреме, в което изработи дузпа, но се контузи.

В 28-ата минута гостите откриха резултата на стадион "Алберто Рико". Давиде Фратези засече с глава центриране от левия фланг на Йоргос Кириякопулос.

В ответната атака възпитаниците на Лука Готи възобновиха равенството. Местният герой Симоне Бастони стреля от движение в горния ляв ъгъл за 1:1.

В последната минута от редовното време на първата част домакините получиха дузпа. Джан Марко Ферари повали Петко Христов след сблъсък във въздуха при корнер. М'Бала Нзола завърши обрата с точно изпълнение на 11-метровия наказателен удар, но Петко Христов бе заменен на почивката.

След паузата Андреа Пинамонти отбеляза първото си попадение за Сасуоло, след като се възползва от грешка на противниковата отбрана. Централните защитници и вратаря не се разбраха при извеждащ пас, а нападателят изпрати топката в празната врата.

Резервата Албин Екдал бе изгонен в 81-ата минута след втори жълт картон за шпагат в краката на друга резерва - Кристиан Торствед.

Специя и Сасуоло са с еднакъв актив в шампионата - победа, загуба, равенство, три отбелязани попадения и пет допуснати.

Ивайло Мирчев, ДБ: За България не е добре да взима количества от "Газпром"