Петра Мартич отстрани шампионката от 2018 г. в Токио Каролина Плишкова

11:37, 22.09.2022
Чете се за: 02:07 мин.
петра мартич отстрани шампионката 2018 токио каролина плишкова

Петра Мартич отстрани шампионката от 2018 г. в Токио Каролина Плишкова и се класира за четвъртфиналите на тенис-турнира Pan Pacific Open. 46-ата в света хърватка записа двусетова победа с 6-3, 6-4 над поставената под номер 6 Плишкова.

В четвъртия си четвъртфинал за сезона Мартич ще се изправи срещу Шуай Жанг от Китай, която елиминира втората поставена Каролин Гарсия (Франция) с 4:6, 7:6 (5) и 7:6 (5).

"Наистина съм много доволна от днешния мач. Каролина е страхотен играч, победи ме доста пъти в миналото. Очаквах труден мач и съм щастлива, че го спечелих", коментира след успеха Мартич.

Мартич спаси 9 от 10 точки за пробив в мача и успя да пробие сервиса на своята съперничка четири пъти, за да се класира за първия си четвъртфинал в Токио след 1 час и 35 минути игра.

30-ата в света Людмила Самсонова също ще играе на четвъртфиналите, след като надигра китайката Ванг с 7-6(5), 6-3. Мачът се изигра при затворен покрив заради дъжда, а Самсонова успя да запише цели 13 аса.

„Не е лесно да играеш на закрито, когато подготвяш мач на открито. Така че условията бяха малко по-различни. Моят сервис днес беше достатъчно добър, за да поддържа играта ми“, каза рускинята, която в края на август спечели трета титла в кариерата си от турнир на WTA.

Сандански бе домакин на турнира по художествена гимнастика "Есен"
Чете се за: 03:37 мин.
Рома обърна Интер в епично дерби на "Джузепе Меаца"
Чете се за: 02:32 мин.
Ливърпул вкара три гола във вратата на Брайтън, но хеттрик на Тросар донесе точка за "чайките"
18:42, 01.10.2022
Чете се за: 03:17 мин.