Пирин Благоевград победи Спартак Варна за първи успех с Христо Янев

Пирин Благоевград Николай Бодуров
Снимка: ПФК Пирин Благоевград
19:27, 11.11.2022
Чете се за: 01:35 мин.

Пирин Благоевград победи Спартак Варна с 3:1 в мач от 18-ия кръг на Първа лига. Радослав Цонев изпъкна за победителите с двата си гола.

Радослав Цонев откри резултата на стадион "Христо Ботев" в Благоевград с попадение от пряк свободен удар. Именно полузащитникът удвои преднината на тима си. Халфът преодоля Иван Дичевски с удар по земя за 2:0.

Гостите успяха да намалят пасива си в 38-ата минута. Родни Антуи завърши впечатляващ пробив с плътен удар от малък ъгъл.

След почивката домакините възобновиха аванса си от две попадения. Мартин Смоленски бе отлично позициониран в наказателното поле и шутира избита топка в опразнената врата.

Натискът на "орлетата" продължи и Николай Бодуров стреля в напречната греда с глава.

До края на двубоя попадения на Преслав Йорданов и Родни Антуи поради засада.

Пирин Благоевград се изкачи до 14-ата позиция в класирането с актив от 12 точки. Спартак Варна остава на последното 16-о място в подреждането с 8 пункта.