Пирин постигна първата си победа като гост на ЦСКА

Благоевградчани не бяха побеждавали "червените" като гост в историята си

22:10, 12.04.2024
Пирин Благоевград
Снимка: Startphoto.bg

Пирин Благоевград победи ЦСКА с 2:1 в мач от 29-ия кръг на Първа лига. Благоевградчани не бяха побеждавали "червените" като гост в историята си.

Благоевградчани изненадаха своя опонент в 14-ата минута и откриха резултата. След центриране от ъглов удар във вратарското поле, топката стигна до Виталис Ягодинскис, който я изпрати във вратата от непосредствена близост.

Домакините възобновиха равенството десет минути по-късно. Фернандо Каранга засече с глава центриране от корнер на Тибо Вион.

Преди почивката възпитаниците на Нестор Ел Маестро можеха да постигнат обрат, но Данило Асприля стреля в напречната греда.

След почивката Иван Тасев отбеляза победния гол за гостите на Националния стадион "Васил Левски". Нападателят завърши пробив с красив изстрел в горния далечен ъгъл. 21-годишният офанзивен футболист отбеляза попадение, достойно да спечели всеки мач.

До края на двубоя зрителите по трибуните скандираха "Оставка" по адрес на треньорския щаб на ЦСКА.

ЦСКА остава на второто място в класирането с актив от 60 точки. Пирин Благоевград се изкачи до 13-ата позиция в подреждането с 29 пункта.