Има строго регламентиран ред, обясняват от ръководството
От "Пирогов" изпратиха до медиите официална позиция на ръководството на болницата за реда на сортиране и предаване за изхвърляне и депониране различните видове отпадък.
"УМБАЛСМ "Н. И. Пирогов" има строго регламентиран ред, по който сортира и предава за изхвърляне и депониране различните видове отпадък. Към лечебното заведение има специална структура "ХЕО", която извършва постоянен контрол, съобразно система за управление на отпадъците".

От "Пирогов" посочват, че имат всички необходими сключени договори. Според тези договори фирмите по график приемат за транспортиране и последващо третиране болничните отпадъци по различните кодове.
"До този момент цялата дейност по управление на болнични отпадъци е проверяване многократно от съответните институции и няма наложени административни наказания и глоби. Ръководството на УМБЛАСМ "Н. И. Пирогов" оказва пълно съдействие на всички институции, които извършват проверки. Договорите с фирмите за отпадъци са публично достъпни".
Планът за устройството на Борисовата градина ще бъде преработен, съобщиха от общината
Две деца от футболен клуб "Славия" и бащата на едно от тях загинаха при тежка катастрофа на АМ "Тракия"
Бюджет с 5,7% дефицит за 2026 г. представи финансовият министър Гълъб Донев
Две деца от футболен клуб "Славия" и бащата на едно от тях загинаха при тежка катастрофа на АМ "Тракия"
Масло почти без мляко: Глобиха две български фирми, които са го предлагали на пазара