С този успех той постави България на тенис картата на Европа в тази специална категория.
България спечели първия си медал от европейското първенство по тенис за спортисти със Синдром на Даун. Историческият успех за страната ни донесе Пламен Павлов по време на шампионата на Стария континент, който се провежда в чешката столица Прага.
Възпитаникът на ямболската школа извоюва сребърно отличие в турнира на сингъл, след като в изключително напрегнат мач и равностойна игра отстъпи пред представителя на Турция Али Мехмет Кахраман.
Този сребърен медал е не само лична победа за Пламен и неговата треньорка Таня Лахтева, но и национална гордост, защото постави България на тенис картата на Европа в тази специална категория.
Юношите на България до 14 г. са вицешампиони на тенис турнир от Европейската отборна лятна купа
Трима български тенисисти ще ираят на финалите на сингъл на турнир от ITF в Добрич
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата
След катастрофите на АМ "Тракия" и "Струма": Кога мантинелите са ефикасни?
Аферата "Баба Алино": Само един човек от задържаните 25 души остава в ареста