ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Плащаме между 7 и 12 лева за шезлонги и чадъри на морето

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:35 мин.
У нас
Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
      Слушай новината
      00:00
      00:00

      "В момента съотношението между платената и неплатената зона в Слънчев бряг е 50 на 50", заяви в "Денят започва" управителят на плажа в курорта Кирил Спасов. По думите му цените на чадърите и шезлонгите по Черноморието варират между 7 и 12 лева. В Слънчев бряг цената е 10 лева.

      "Тези цени са фиксирани до края на настоящата концесия. Никой няма право да променя тази цена преди това", добави Кирил Спасов.

      Като голям напредък по плажната ивица той посочи повишаването на достъпа до плажа на хора с увреждания. Има налични пътеки, водещи до плажа, както и безплатни сектори с чадъри и шезлонги, предназначени за хората с увреждания.

      Проблеми обаче все още са налични. Един от тях е запазването на шезлонги на първа линия на плажа. Според Спасов това е проблем, който трудно може да бъде решен.

      "Злоупотребява се с това нещо. Колкото по-рано дойдете на плажа, толкова по-вероятно е да намерите хубаво място", каза още Кирил Спасов.

      Вижте още във видеото.

      Гледайте повече теми от "Денят започва"

      Чуйте последните новини, където и да сте!
      Последвайте ни във Facebook и Instagram
      Следете и канала на БНТ в YouTube

      ТОП 24

      Най-четени

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?