По една изпусната дузпа и една греда в нулевото реми между Левски и Ботев Враца

шеметен мач bdquoгеренаldquo лудогорец левски
19:23, 22.11.2021
Чете се за: 03:07 мин.

Двубоят между Левски и Ботев Враца от 15-ия кръг на родния елит завърши при резултат 0:0. Николай Михайлов спаси дузпа на Дориан Бабунски, а Красимир Костов стори същото след изпълнение на 11-метров наказателен удар от страна на Борислав Цонев. Юлиан Ненов уцели греда за домакините, а шут на Радослав Цонев също разтресе напречната греда.

Срещата започна по отличен начин за гостите, които получиха дузпа още в 6-ата минута. Иван Горанов повали Юлиян Ненов в собственото си наказателно поле и Димо Димов посочи бялата точка. Николай Михайлов отрази удара на Дориан Бабунски и запази равенството в срещата. Стражът отрази и дузпата на Пламен Крачунов при победата над Локомотив София с 2:1.

В 25-ата минута Борислав Цонев отправи първия по-опасен удар за "сините", но Красимир Костов спаси. Секунди по-късно Георги Миланов пададе успоредно на голлинията към Билал Бари, но нападателя не успя да уцели празната врата.

В края на полувремето Георги Миланов напусна терена на носилка след сблъсък с Красимир Тодоров и бе заменен от Марин Петков.

След паузата врачани създадоха добра възможност да открият резултата, но центриране на Юлиян Ненов срещна напречната греда.

Възпитаниците на Станимир Стоилов заиграха по-атакуващо и Красимир Костов Костов парира изстрел на Андриан Краев.

В 71-ата минута Диего Фераресо повали резервата Марин Петков и столичани получиха дузпа. Борислав Цонев се нагърби с отговорността да даде преднина на тима си, но стражът на гостите последва примера на своя колега и също спаси дузпата. В първия двубой между двата тима през месец юли Красимир Костов отново спаси дузпа, изпълнена от футболиста на "сините".

В 82-ата минута Борислав Цонев бе изведен сам срещу противниковия вратар, но Красимир Костов отново спаси. Стражът на врачани изби удар на Радослав Цонев в горната греда. В добавеното време от срещата 26-годишният Костов спаси изстрел на Борислав Цонев и отрази добавката на Радослав Цонев, за да заслужено се поздрави със суха мрежа.

Левски заема 8-ата позиция с актив от 18 точки. Ботев Враца остава в зоната на изпадащите. Тимът е 13-и с 12 пункта.