По-голям брой участници и спортове се очакват в следващото издание на фестивала "Албена 2022"

21:47, 14.06.2022
Чете се за: 01:32 мин.
голям брой участници спортове очакват следващото издание фестивала албена 2022
Снимка: БОК

Плувците Лора Великова и Валентин Киряков спечелиха по два златни медала от 15-ото издание на младежкия фестивал "Албена 2022", организиран от БОК. С две титли завърши и Несри Сюлейманов в плажната борба.

Турнирът по баскетбол при момчетата бе спечелен от варненския тим Черно море Тича, при момичетата титлата бе за първия отбор на Търговище.

В леката атлетика първото място е за Мартин Атанасов при юношите и за Димана Георгиева при девойките.

Златни медали при момчетата и момичетата в този спорт взеха Руслан Янев и Русина Николова.

В бадминтона победители са Алина Милкова при девойките и Калоян Великов при юношите.

В тениса на маса шампиони са състезателите на Стоян Стой Пловдив Виктория Персова и Ерен Бекир.

Първата позиция в бейзбола е за отбора на Лъвовете.

"Очаквам следващата година все повече и повече деца да се включат и постиженията и нивото да бъдат все по-добри", заяви пред БНТ организаторът на фестивала Анатоли Илиев.

Организаторите работят и за увеличаването на броя на спортовете за следващото издание на фестивала.

Александър Сталийски: Не познавам Слави Трифонов и Тошко Йорданов
България без Йосиф Миладинов и Калоян Левтеров на Световното първенство по плуване в Будапеща