По зрителски сигнал - години наред общински блок в столичния квартал "Люлин 1" е в потресаващо състояние - наемателите са предимно социално слаби, нямат топла вода, покривът им тече, а входът е пред разпадане.
Хората от блока се опасяват, че жилището е опасно.
"В нашия вход проблемът е, че откакто живеем тук, откакто съществува самият вход, не е правен никакъв ремонт. Няма кой да направи ремонт", споделя наемателката Събка Янкова.
Виолета Дунчева е собственик в общинския блок и от 20 години живее в него. По думите ѝ блокът си има домоуправител, но той не си върши работата и не обръща внимание на проблемите.
"От 20 години живея тук. Досега почти нищо не се е променило. Всичко продължава по един и същи начин. Правила съм оплаквания към общината, но казват, че ние трябва да се оправяме с всичко", допълва още тя.
Според началника на отдел "Жилищно настаняване и общински имоти" Миглена Василева отговорността за състоянието на блока е на живущите.
"Те са в режим на етажна собственост и трябва да си имат домоуправител, домсъвет и да си вземат решения, да си ремонтират и покрива, и щранговете. Това е работа на живущите във входа, общината не може да взема отношение", каза още Василева.
Вижте още във видеото.
20-годишен предизвика катастрофа с три коли в Разград, преминал на червен светофар
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели
Безводието в страната: Работна среща в Министерския съвет обсъжда проблема
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района