Победа и загуба за България в първия ден на Европейското по бокс за жени

националките научиха пътя медалите европейското бокс будва
Снимка: БФ Бокс
19:42, 15.10.2022
Чете се за: 01:55 мин.

С победа и загуба за България завърши първия ден на Европейското първенство по бокс за жени в Будва.

След успеха на Светлана Каменова, която се класира за четвъртфиналите в категория до 57 кг, във вечерната сесия бе допусната и загуба. Тя дойде в срещата на Габриела Димитрова.

В категория до 60 килограма националката ни отстъпи на чехкинята Ленка Бернардова. Срещата премина равностойно, като двете си размениха по един рунд и всичко опря до решението на съдиите в третия. В него Габриела се хвърли за успех, но съперничката ѝ бе предпочетена за победител с 4:1 гласа.

В неделя, 16 октомври, на Европейското първенство ще започне участието си и Станимира Петрова (54 кг). В следобедната сесия световната и трикратна европейска шампионка ще срещне Беата Варга от Унгария.

От БФ Бокс отбелязват и още едно събитие. На днешната дата, 15 октомври, 71-години трябваше да навърши Стефан Аврамов. Роден през 1951 година, той бе майстор на спорта и трикратен шампион на България в категория до 67 килограма. Един от учениците на славния треньор Димитър Мутафов. Участник на Европейското първенство за мъже в Мадрид, 1971 г. Шампион на Купа „Странджа", с първи места на турнирите „Ринг София" и „Олимпийски ринг". Провел е 172 мача, от които 41 международни.

Старите срещу новите патриоти - говори Явор Нотев от "Атака"
Зам. външният министър за Кримския мост: В МВнР реагирахме адекватно и свършихме всичко, което зависи от нас