Победа и загуба за българските футболисти Ангел Лясков и Камен Хаджиев в квалификациите на Лига Европа

11:41, 28.08.2020
Чете се за: 01:25 мин.
победа загуба българските футболисти ангел лясков камен хаджиев квалификациите лига европа

Ангел Лясков и неговия Олимпия Любляна постигнаха труден успех над исландския Викингур след продължения, докато Камен Хаджиев и Академия Пушкаш загубиха тежко от шведския Хамарби.

Съставът на Олимпия Любляна се измъчи при домакинството си на исландския Викингур, стигайки до успех с 2:1 след продължения.

ЗА словенците като титуляр започна Ангел Лясков, който изкара 91 минути на терена преди да бъде заменен от Майкъл Павлович.

Мачът започна по чудесен начин за домакините, след като още в 6-та минута Сьолви Отесен от състава на Викингур бе изгонен.

Въпреки това исландците поведоха в резултата в 27-та минута, когато Магнус Карлсон откри резултата и дълго време изглеждаше, че ще стигнат до изненадваща победа.

Футболистите на Олимпия все пак вкараха изравнително попадение в 88-та минута чрез Матич Финк, за да пратят мача в продължения.

Там в 106-та минута голмайсторът Финк асистира на Радивой Босич, който отбеляза победното попадение в срещата за словенския тим.

Друг български футболист, който игра в изминалата вечер бе Камен Хаджиев. Бившият футболист на Берое изкара пълни 90 минути за своя Академия Пушкаш при гостуването на Хамарби.

За съжаление на българина и неговите съотборници, скандинавският тим се оказа твърде силен и спечели с класическото 3:0.

Абдул Халили изведе шведите напред в 14-та минута, а до края на полувремето Дариян Боянич удвои за домакините.

Крайният резултат оформи Паулиньо в 84-та минута, с което сложи точка на участието на Академия Пушкаш в евротурнирите през този сезон.

Може би, най-голямата изненада от изминалата вечер в отпадането на Марибор от състава на Колърейн. 15-кратните шампиони на Словения имаха тежка вечер у дома след като завършиха 1:1 в редовното време срещу северноирландците.

Впоследствие този резултат се запази и в продълженията, за да се стигне до дузпи, в които Колърейн триумфира след 5:4

В следващия кръг и Олимпия (Любляна) и Хамарби и Колърейн не са сред потенциалните съперници на ЦСКА-София и Локомотив Пд, тъй като и петте отбора ще бъдат непоставени.

Ето и всички състави, които продължават със своето участие в турнира Лига Европа:

Кайрат Алмати, Ботошани, Вентспилс, Баня Лука, Теута Дурес, Пяст Гливице, Линкълн Ред Импс, Ренова, Аполон Лимасол, Бодьо Глимт, Нефтчи, Шкендия, Фехервар, Олимпия Любляна, АГФ, Хибърниънс, Апоел Никозия, Хамарби, Лачи, Локомотив Тбилиси, Малмьо, Розенборг, Жалгирис, Дунайска Стреда, Сфинтул, ТНС, Апоел Беер Шева, Б36 Торсхавн, Бацка Топола, Бала Таун, Жрински Мостар, Сервет, ФКСБ, Абърдийн, Мъдъруел, Хонвед, Лех Познан, Партизан, Шамрок.

Гешев: Планирано е претърсване на 120 кв. км с оглед издирването на Янек Миланов
Кардиолог от благоевградска болница почина от COVID-19 в "Пирогов"