Победи за Габриел Донев и Симон Антони Иванов в първия кръг на турнир в Куршумлийска баня

Квалификантът Пламен Милушев загуби с 2:6, 1:6 от №3 в схемата Диего Аугусто Санчес от Испания. Преди този мач Милушев постигна три двусетови победи в квалификациите.

Габриел Донев Симон Антони Иванов
Снимка: Българска федерация по тенис
17:14, 22.05.2024
Чете се за: 01:07 мин.

Габриел Донев и Симон Антони Иванов се класираха за втория кръг на единично на турнира на клей в Куршумлийска баня (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди долара.

Габриел Донев победи на старта със 7:6 (8), 6:1 №7 в схемата Максим Жуков от Русия. Срещата продължи час и 51 минути. Донев спаси един сетбол в тайбрека на първия сет, а във втория спечели пет поредни гейма от 1:1 до 6:1. Във втория кръг Габриел ще играе срещу Николас Валдес от Чили.

Симон Антони Иванов разгроми с 6:0, 6:1 Филип Балинт от Швеция за само 45 минути игра. Във втория кръг Иванов ще играе срещу №2 в схемата Олег Приходко от Украйна.