Победи за Спартак Плевен и Черно море Тича в НБЛ

БК Спартак Плевен
Снимка: facebook БК Спартак Плевен/BC Spartak Pleven
21:13, 23.10.2022
Чете се за: 02:35 мин.

Спартак Плевен продължи победната си серия в 3-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ). Плевенчани остават без загуба в шампионата, след като нанесоха първа такава на Берое като гост в Стара Загора с 93:68.

Гостите натрупаха преднина още в началото и до края не я изпуснаха.

По 18 точки за успеха вкараха Николай Стоянов и Барет Бенсън. Станимир Маринов добави 12 точки от 4 стрелби за тройката, по 10 добавиха Мартин Маринов и Ивко Ивков.

За Берое 17 точки реализира Тареки Идоджи. Корнелиъс Хъдсън добави 13, а с по 11 се отличиха Дариъс Хол и Ерик Димитров.

В следващия кръг баскетболистите на Бойко Миленков гостуват на Шумен, докато Спартак приема Черноморец.

Черно море Тича записа втора поредна победа в първенството и продължава в шампионата без загуба.

„Моряците“ изиграха нов много резултатен мач и подчиниха Шумен с 98:86 след много силно начало. Домакините записаха цели 31 точки срещу 18 в първите 10 минути от мача, а след това до почивката вкараха още 32, за да завършат полувремето с 63 точки. „Моряците“ намалиха оборотите след почивката, но авансът им от 19 точки се оказа достатъчен за втория им успех за сезона.

Новото попълнение Тач Ънруч дебютира в отбора с 23 точки, като вкара 4 от 8-те си стрелби за 3 точки. Аверил Ъгба отново бе в стихията си и завърши с 18 точки и 12 борби. Със 17 точки се отличи Лъчезар Тошков, 14 добави капитанът Мартин Коцев.

За гостите с 16 точки двубоя приключи Джавонте Елис, по 14 отбелязаха Майк Адеунми и Николай Георгиев. Капитанът Виктор Серафимов добави 10.

В следващия кръг Черно море Тича е домакин на Академик Пловдив, а Шумен, който остава без победа до момента, приема Берое.