Победно начало за България на Балканското първенство по волейбол за мъже до 17 години в Албания

победно начало българия балканското първенство волейбол мъже години албания
Снимка: БФ Волейбол
23:00, 06.07.2023
Чете се за: 02:07 мин.

Националният отбор на България по волейбол за мъже под 17 години постигна инфарктна победа в първия си мач на Балканското първенство в Албания. В Тирана българите се изправиха срещу Румъния, а успехът дойде след обрат и тайбрек - 3:2 (21:25, 31:33, 25:19, 25:15, 16:14).

Румъния спечели първите два гейма, а втората част беше изключително интригуваща. В нея румънците поведоха с 4 безответни точки, но "трикольорите" успяха да изравнят за 5:5, а по-късно достигнаха и до обрат от 22:19. Срещата влезе точка за точка, със смяна на лидерството, като и двата тима имаха възможност да приключат гейма. България пропиля четири шанса, а накрая Румъния взе тази част след добра защита за крайното 33:31.

Характерът, който показа отборът, воден от Десислава Величкова, даде резултат в следващите два гейма. Първо младите българи намалиха изоставането си след 25:19, а в четвъртия допуснаха отбелязването на само 15 точки.

В тайбрека България поведе с 5:2, но позволи ново равенство (11:11) и обрат - 11:12. Последва нова размяна на точки, като се стигна до крайното 16:14.

Българският отбор има шанс да излезе като победител от група "Б", като в петък (7 юли) се изправя срещу втория си съперник Черна гора. Временен лидер е Румъния с победа и загуба и 4 точки. Черногорците нямат спечелен гейм на първенството след 0:3 срещу Румъния.

Двубоят на България с Черна гора утре е от 16:30 часа.

Шофьор на български камион е загинал на ГКПП "Капитан Андреево"
Националите на България по баскетбол до 18 години отново победиха Северна Македония в контрола