Победно начало за сестри Стоеви в Орлеан

Габриела и Стефани Стоеви
Снимка: БОК
20:35, 30.03.2022
Чете се за: 01:10 мин.

Габриела Стоева и Стефани Стоева стартираха с победа на двойки жени на турнира по бадминтон от сериите "BWF Tour Super 100" в Орлеан ( Франция) с награден фонд 90 000 щатски долара.

Първите поставени в схемата българки спечелиха лесно срещу представителките на Индия Рутапарна Панда и Светапарна Панда с 21:13, 21:8 за 29 минути. Сестри Стоеви доминираха изцяло в двубоя и без проблеми продължават напред.

Към втория кръг на надпреварата, но на единично, продължава и Мария Мицова, която постигна драматичен успех над Юлия Сусанто ( Индонезия) с 21:15, 14:21, 21:18 за 72 минути.

След като си размениха по един гейм, в решителната трета част Мицова поведе с 16:13, а след 17:17 направи силна серия и затвори мача. Следващата съперничка на българката утре ще бъде четвъртата поставена Ирис Ван (САЩ).

Европейските регулаторни служби са влезли в офисите на "Газпром"