Победоносен дебют за Димитър Митов с екипа на Абърдийн в Шотландия

Българският вратар беше титуляр при победата на Сейнт Джонстън

Снимка: Aberdeen FC/X
08:27, 06.08.2024
Чете се за: 01:07 мин.

Вратарят Димитър Митов дебютира с победа с екипа на Абърдийн. В среща от първия кръг на първенството в Шотландия "доновете" победиха с 2:1 като гости Сейнт Джонстън.

Българският национал беше титуляр за гостите и остана на терена през целия двубой срещу бившия си отбор.

Ники Девлин даде аванс за Абърдийн в 22-ата минута, а Джейми МакГрат направи 2:0 за гостите след малко повече от един час игра.

Две минути преди края на редовното време Гавин Молой си отбеляза автогол и даде надежди за изравняване на "светците" в края на мача на "Макдърмид Парк". В десетте минути допълнително време Димитър Митов се отличи с две добри спасявания.

Трима са задържани след срутването на таван на сватба в Кърджали (СНИМКИ)