Как ще бъдат наказани извършителите?
Дни след като неизвестни лица изпочупиха градския парк в Петрич виновните вече са установени.
Благодарение на видеонаблюдението стана ясно, че те са непълнолетни лица.
Нанесените от тях щети възлизат на повече от 800 лева.
Тази е една от поредните вандалски прояви в града. Именно заради такива беше поставено и видеонаблюдението.
"Изпочупени бяха кошчета за боклук, детски съоръжения, лампи. Набезите не спират. Извършителите са малолетни на възраст до 14 години. Законът не предвижда строги наказания спрямо тях. Полицията съставя актове на родителите. Идеята е да има по-голям контрол както от родителите, така и от учителите", заяви в "Денят започва" Кирил Стойков, главен секретар на Община Петрич.
Вижте още в прякото включване на Миглена Медарова.
Банско събира световния елит на дигиталните номади и засилва туризма извън сезона
16-годишен пострада при челен сблъсък между две електрически тротинетки край Несебър
Бургас затяга мерките срещу пожари: проверки, санкции и засилен контрол в рисковите райони
Тир се блъсна в мантинелата на АМ "Тракия" и се озова в канавка край Карнобат
Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си