Гръцката полиция разби мрежа за експлоатация на просяци инвалиди в Атина. Медиите посочват, че става дума за българи.
Четирима от ръководителите на бандата са арестувани, още двама се издирват, съобщават от полицията.
По данни на разследващите престъпната мрежа съществува от 2021 година. С помощта на свои агенти в България са намирали хора в уязвимо положение - предимно инвалиди, които са транспортирали в Атина и са ги принуждавали да просят, като приходите са вземали ръководителите на мрежата.
Тези, които не са имали двигателни проблеми, са принуждавани да се представят за инвалиди. Осигурявали са им само храна и нощувка и малка част от парите, установиха полицаите.
Арестуваните са обвинени в създаване и участие в нелегална престъпна група за трафик на хора в неравностойно положение, експлоатация и незаконно задържане на личните им документи.
На жертвите на тази престъпна мрежа е оказана помощ и са настанени в здравно заведение.
Европа в пламъци: Продължава борбата с пожарите в Гърция, Испания и Нидерландия
Измерване на Дунав в милиметри: От екологична кризата се превръща в икономическа
Депутати изслушаха майката на Ива Михайлова, която има забрана да се лекува у нас
Мерки срещу безводието на Дунав: В Румъния взривиха скала, за да работи АЕЦ „Черна вода“
Затвориха за движение АМ "Тракия" край пътния възел за Велинград заради пожар
"Галъп": 42% одобрение на правителството на Радев след първите 100 дни управление
Европа продължава да е в изгарящата хватка на лятото, захлаждане се очаква в края на седмицата