Поляците нямаха проблеми срещу украинците във Варшава

полша сломи украйна едно полувреме
09:22, 08.06.2024
Чете се за: 01:42 мин.

Националният отбор на Полша даде заявка за силно представяне на европейското първенство по футбол в Германия. Съставът на Михал Пробеж надигра Украйна с 3:1 в приятелска среща, изиграна във Варшава.

Себастиан Валуклевич, Пьотър Жиелински и Тарас Романчук отбелязаха още през първото полувреме за поляците, а за момчетата, водени от Серхий Ребров, вкара Арьом Довбик.

Домакините не се забавиха с опитите да открият резултата и го сториха още в 11-та минута. В автор на попадението се превърна Себастиан Валуклевич. 5 минути по-късно Пьотър Жиелински удвои, а в 30-та Тарас Романчук направи резултата класически. Арьом Довбик вкара в 41-та минута и така гостите направиха загубата си по-почетна.

„Дружина полска“ се намира в група D на Евро 2024, като по пътя си ще срещне Нидерландия, Австрия и Франция. От своя страна украинците са в група D, където ще имат за съперници Белгия, Словакия и Румъния.