БК Балкан Христо Захариев баскетбол
Снимка: БК Балкан Ботевград
21:13, 23.11.2022
Чете се за: 01:47 мин.

Балкан и Рилски спортист записаха загуби в мачовете си от 5-ия кръг на ФИБА Къп.

"Зелените" загубиха от Опава като гост с 69:89 точки. Това е втора загуба за българските шампиони в турнира.

Ботевградчани изиграха слаби първа и трета четвърт и като цяло не успяха да се противопоставят на съперника си.

Калвин Годфри бе най-резултатен с 18 точки (9 борби), 13 отбеляза Мануел Суарез (8 борби). Христо Захариев завърши с 10 точки, а с 9 и 8 асистенции завърши Павлин Иванов.

В последния мач от груповата фаза Балкан гостува на Керавнос.

Рилски спортист записа пета поредна загуба в надпреварата. Самоковци отстъпиха като гост на румънския Орадя с 62:90 у дома.

Самоковци не успяха да намерят противодействие на своя съперник в нито една четвърт и допуснаха сериозно изоставане още в първите минути на мача.

Брандон Рандолф и Димаджо Уигинс единствени бяха на ниво. Първият се отчете със 17 точки, макар да нямаше ден в стрелбата от дистанция. Уигинс записа нов дабъл-дабъл с екипа на Рилски спортист – 16 точки и 12 борби.

В последния си мач от турнира Рилецо ще гостува на Шоле във Франция.

Испания - Коста Рика 7:0