Пореден силен мач на Казийски класира Тренто на четвъртфиналите в Шампионската лига

матей казийски заби точки тренто победата перуджа
18:08, 17.02.2022
Чете се за: 01:12 мин.

Бившият волейболен национал Матей Казийски и клубният му Тренто се класираха за четвъртфиналите в тазгодишното издание на Шампионската лига.

В шестия си двубой от група "Е" на най-престижния европейски клубен турнир, италианският тим се наложи с 3:1 гейма (25:23, 25:9, 27:29, 25:14) над френския Кан с Николай Пенчев в състава.

По този начин воденият от Анджело Лоренцети състав завърши групата си на второ място с 12 точки след 4 победи и две загуби. Отборът на Кан пък е последен с 1 точка, докато лидер е друг италиански отбор Перуджа, който събра пълен актив от 18 пункта.

Матей Казийски изигра поредния си силен мач за Тренто, като се отчете с 18 точки (2 аса, 2 блокади), докато Николай Пенчев реализира 11 точки (1 ас, 1 блокада) за състава на Кан.

Жребият за четвъртфиналите в Шампионската лига ще бъде изтеглен на 18 февруари (петък).

ЕС призова за дипломация, НАТО - за изтегляне на руските войски от границата с Украйна