Португалия победи Словакия и осигури билета си за Евро 2024

Кристиано Роналдо отбеляза два гола за успеха с 3:2

23:41, 13.10.2023
Чете се за: 02:37 мин.
Национални отбори
Португалия Кристиано Роналдо

Португалия победи Словакия с 3:2 в мач от 7-ия кръг на европейските квалификации за Евро 2024. "Мореплавателите" се класираха за европейския шампионат през 2024 г.

Преди първия съдийски сигнал на "Ещадио до Драгао" в Порто звездата на домакините Кристиано Роналдо получи статуетка, която да отбележи неговия мач №200 с националната фланелка.

Гостите имаха отлична възможност да поведат в резултата след по-малко от четвърт час игра. Диого Коща изби в горната греда удар на Роберт Боженик.

Гонзало Рамош откри резултата в 18-ата минута. Нападателят засече с глава центриране в наказателното поле на Бруно Фернандеш.

Кристиано Роналдо удвои аванса на тима си от дузпа. Възпитаниците на Роберто Мартинес получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар след игра с ръка на Денис Вавро.

До почивката преднината на домакините можеше да е още по-изразителна. Мартин Дубравка отрази изстрели на Гонзало Рамош и Бернардо Силва. Нападателят на Пари Сен Жермен дори стреля в лявата греда в края на първата част.

След паузата играчите ан Франческо Калцона намалиха изоставането си. Давид Ханков стреля извън наказателното поле, като топката се отби в крака на Антонио Силва, преди да попадне във вратата на Диого Коща.

Не след дълго обаче Кристиано Роналдо отбеляза 125-ото си попадение с националната фланелка. Капитанът на отбора засече от движение пас по земя във вратарското поле на Бруно Фернандеш.

Гостите стигнаха до нов гол с плътен шут от дистанция. Станислав Лоботка стреля извън наказателното поле за 2:3.

Португалия заема лидерската позиция в класирането в група "J" с пълен актив от 21 точки. Словакия се намира на второто място в подреждането с 13 пункта.