Португалия се наложи над Чехия в Лигата на нациите

португалия класира финалния плейоф победа турция
08:21, 10.06.2022

Португалия победи Чехия с 2:0 в мач от втория кръг на Лигата на нациите. Точни за домакините на стадион "Хосе Алваладе" в Лисабон бяха Жоао Кансело и Гонсало Гедеш.

И двете попадения дойдоха през първото полувреме. Бернардо Силва изведе своя съотборник в Манчестър Сити Жоао Кансело в наказателното поле, а крайният бранител се разписа с плътен удар в далечния ъгъл.

Гонсало Гедеш оформи крайния резултат. По сходен начин полузащитникът също бе изведен зад гърба на противниковата отбрана, преди да стреля по диагонала за 2:0.

След почивката Индрих Станек спаси нови два удара на "мореплавателите". Звездата на тима Кристиано Роналдо изигра пълни 90 минути.

В другия мач от група 2 Испания победи Швейцария с 1:0. Португалия води в класирането със 7 точки, две повече от втория Испания. Чехия е на трета позиция с четири точки, а Швейцария все още няма спечелена точка.

Ива Митева, ИТН: Кирил Петков е убеждавал наш депутат да преосмисли поведението си - това не е морал