Последният в Ла Лига записа първата си победа от началото на сезона

последният лига записа първата победа началото сезона
17:49, 08.01.2022
Чете се за: 01:42 мин.

Отборът на Леванте постигна ценна домакинска победа с 2:0 при домакинството си на Майорка то 20-ия кръг на Ла Лига.

Съставът на Алесио Лиски поведе в резултата в 47-ата минута, когато Енис Барди изведе Роберто Солдадо зад отбраната на гостите и 36-годишният нападател реализира хладнокръвно под плонжа на стража Лео Роман.

Двадесет минути по-късно тимът на Майорка получи правото да изпълни дузпа за нарушение на бранителя Робер Пиер срещу Фернандо Ниньо. Зад топката застана Бриан Оливан, който стреля в долния десен ъгъл на вратата, но Айтор спаси.

В 82-ата минута Салва Севийя от състава на Майорка изведе Ниньо в наказателното поле на Леванте и нападателят прати топката в мрежата след силен изстрел. Попадението бе отменено от ВАР заради игра с ръка на Севийя преди асистенцията му към Ниньо.

Минута по-късно домакините останаха с човек по-малко на терена заради втория жълт картон на бранителя Хосе Кампаня.

Крайното 2:0 оформи резервата Хосе Луис Моралес в седмата минута от добавеното време на срещата.

В класирането Леванте е последен с актив от 11 точки, на 5 точки от зоната на спасението. Съставът на Майорка е 15-и с 20 спечели точки.

Министър Йорданова: Няма политически натиск върху Иван Гешев
Официално: Лоренцо Инсиние ще играе в МЛС