4 часа продължи коалиционният съвет тази вечер. Днес ще бъде изнесена официална информация от Министерски съвет за консенсус по темата за Пътната агенция и парите за пътищата.
Късно снощи стана ясно, че коалиционните партньори са решили да не дават изявления след срещата. Сред дискутираните теми са били Планът за възстановяване и устойчивост, енергийната политика и текущите проблеми между партньорите.
Коалиционният съвет се събра на редовно заседание
Обсъждано е било и внесеното в петък от "Има такъв народ" проекторешение за промяна в състава на две парламентарни комисии - по конституционни и правни въпроси и по бюджет и финанси.
Все още не е ясно обаче дали това искане ще бъде прието. На влизане в Министерския съвет Виктория Василева от "Има такъв народ" коментира темата така:
"Не сме го коментирали с коалиционните партньори, може би преди повече от месец вече. Днес ще финализираме вече договорките. Нямам представа дали ще възникне проблем заради това".
Велислав Величков: Не е нормално депутати да имат охрана от НСО с години без ясни мотиви
ГЕРБ: Решението България да не се присъедини към трибунала за агресията срещу Украйна е политическа грешка
Петър Волгин, евродепутат: Засега е трудно да определим какво точно е "Прогресивна България"
Пламен Абровски: Земеделски министри от последните 30 години ще заседават заедно всеки месец
Милена Милотинова призова българите в чужбина: Подкрепете DARA с номер 12 на "Евровизия" тази вечер