Двамата задържани полицаи, обвинени във взимането на подкуп - Ивайло Панков и Александър Истатков, остават с мярка за неотклонение "задържане под стража", определи Апелативен съд - София.
Според магистратите към момента има достатъчно данни, от които да се направи обосновано предположение, че са извършили това, за което са обвинени.
Няма опасност да се укрият при изменение на мярката, но може да се изведе обоснованост на опасността да извършат други престъпления.
Към момента защитната теза, че двамата полицаи са направили опит да пресекат част от злоупотреби с незаконно изсичане и продажба на дървен материал в района на Благоевград, не е подкрепена от достатъчно доказателства.
При промяна на доказателствения материал по случая, обвиняемите могат отново да поискат изменение на мерките си.
Двамата полицейски служители са били командировани в района на пътя Симитли - Разлог на 17 ноември от София. Вместо да изпълняват служебните си задължения те са нарушили закона и са взели подкуп от 1000 лева.
Двама полицаи са арестувани за подкуп
Двамата са задържани в София на 24 ноември от служители на "Вътрешна сигурност". Служителите са в системата от 15 години. Единият, който е старши по наряд, е на 37 години, а другият на 42. Полицаите отричат, че са взимали пари.
Обяснили, че това е акция срещу тях, защото "изпълнявали добросъвестно задълженията си". СРС-та не са използвани при акцията. Има обаче снимкови материали.
Законът предвижда затвор от 3 до 10 г., лишаване от права да упражняват определени професии и глоба до 20 000 лв.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
По делото "Хасърджиев": Съдът отказа да измени мерките на Симеон Дряновски и Анастасиос Михайлидис
Започна делото за източването на над 3,3 млн. лева от театрите в Смолян и Разград
Фалшиви сигнали за бомби в Президенството, Министерския съвет и редица институции
Мъж получи присъда от две години затвор за притежание на подправени 205 000 евро
След срещата на върха Украйна - Югоизточна Европа: България подписа декларацията от Киев
МВнР за подписаната декларация в Киев: Документът надхвърля рамките на ЕС и няма правнообвързващ характер
Злоупотреби във ВиК - Бургас: Ще бъдат ли повдигнати обвинения на задържаните?