Тържествата след инаугурацията на новия американски президент Доналд Тръмп продължават.
47-ият президент и първата дама Мелания Тръмп присъстваха на поредния президентски бал, за да отпразнуват встъпването в длъжност. Първата спирка беше балът на главнокомандващия. Там президентът и първата дама излязоха на сцената и танцуваха под звуците на песента "Американска трилогия" на Елвис Пресли пред очите на хиляди зрители.
След овациите на публиката Тръмп произнесе поредната си реч, с която поздрави космическите и въоръжените сили на Съединените щати.
Следващата спирка на двойката е встъпителният звезден бал.
Събитията около церемонията по встъпване в длъжност на новия американски президент ще приключат със служба в Националната катедрала във Вашингтон.
Алиансът предал САЩ по време на войната с Иран, заяви Доналд Тръмп пред Марк Рюте
Облекчаване на ограничението: Иран ще може да пътува ден по-рано за световното
Полша е домакин на годишната конференция за възстановяването на Украйна, премиерът Радев ще участва
Тежко остава състоянието на жената, пострадала при катастрофата на АМ "Тракия"
На 35 ключови кръстовища в София ще работят новите камери с изкуствен интелект