Седмица след като положи клетва като министър-председател на Израел, Бенямин Нетаняху ще се изправи преди съда.
Той е обвинен в подкуп, измама и злоупотреба с власт, но категорично отрича да е извършил нещо нередно и нарича процеса срещу себе си "лов на вещици".
Поредното разследване срещу Нетаняху се води от три години, повдигнати са му обвинения по три дела, а от началото на процеса той е печелил три пъти избори.
Делото беше отложено с два месеца заради пандемията от COVID - 19.
Бенямин Нетаняху ще бъде първият действащ израелски премиер, който ще се изправи пред Темида.
Молбата на адвокатите му да не присъства на съдебното заседание не беше уважена и той ще трябва да бъде в залата.
България срещу Гърция: Плажните цени в Крайморие и Офринио - къде почивката излиза по-евтино?
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Трагедията на АМ "Тракия" със загиналите деца и бащата на едното от тях продължава да поражда въпроси за причините