Представители на румънско-американски инвестиционен фонд са на тридневно посещение в Северна България. Те са тук по инициатива на д-р Ивайло Маринов - ръководител на Службата по търговско-икономически взаимоотношения към посолството ни в Букурещ.
Интересът на гостите от чужбина е предизвикан от добрите възможности за бизнес, които предлага България в момента.
Първата им спирка беше Русе, където посетиха летището край с. Щръклево. Според тях то може да се превърне в логистичен център.
Във Варна гостите разгледаха някои от големите хотели в района и оцениха високо възможностите за развитие и надграждане на туризма между двата региона. За тях България представлява интерес, като голф дестинация и рехабилитационен център, поради наличието на много минерални и лековити извори.
Автор: Калчо Петков