Преслав Боруков с първи гол за Залаегерсег

18:42, 18.09.2021
Чете се за: 01:10 мин.
преслав боруков първи гол залаегерсег

Българският централен нападател Преслав Боруков откри головата си сметка за унгарския Залаегерсег, вкарвайки при успеха с 4:0 срещу Вац-Дунакяр.

Мачът беше от програмата на 1/32-финалите в турнира за Купата на Унгария, а Боруков започна още от първата минута.

Две минути преди края на първата част именно българинът бе на правилното място, за да открие резултата, давайки тон за успеха.

След почивката Давид Жимоний бе точен на два пъти, правейки преднината на гостите класическа, а в 85-ата минута Марк Коста оформи крайното 0:4 за Залаегерсег.

Янис Карабельов и неговият Кишварда също продължават напред в турнира след успех с 2:0 като гост на Дебрецени ЕАК.

Мезьокьовешд, за който се състезава друг бивш национал Антонио Вутов, надигра със същия резултат тима на Комароми.

БГ Клондайк: Как се вади злато от реката?