Превозвачите ще обжалват решението на правителството от 1 юли да има по-високи толтакси, както и да се увеличи обхвата на толсистемата у нас.
След неколкократни национални протести последваха преговори между превозвачите и представителите на регионалното министерство, но до резултати не се стигна и промените бяха приети. Според бранша това ще доведе до по-висока инфлация в страната и ще се повишат цените на храните.
"Очакваме от 1 юли цените на всички стоки и услуги, които се извършват с камиони, да се повишат. По наши сметки цената на един хляб ще се увеличи с между 3 и 5 стотинки, а всички останали стоки, в зависимост от това на какво разстояние и докъде се превозват, също ще се увеличат. А това ще доведе до увеличаване на инфлацията в национален план", коментира Йордан Арабаджиев от Съюза на международните превозвачи.
Цените на пътуванията в чужбина: От бранша отричат да има сериозно увеличение
Пазарът на труда: Над 2,4 млн. българи остават извън икономиката, бизнесът отчита недостиг на кадри
4 години война в Украйна: Киев почете жертвите, Москва заговори за ядрен сблъсък
Показаха за първи път бункера, където Зеленски и кабинетът заседават в първите години от войната с Русия