Президентът Румен Радев връчи днес високи държавни отличия на български огнеборци спасявали човешки животи при потушаване на горските пожари през лятото в България и Северна Македония, както и за участието им в потушаване на пожара в жилищен блок през декември в Благоевград.
Орден "За гражданска заслуга" втора степен получи комисар Георги Пармаков. С медал "За заслуга" бяха наградени главните инспектори Юлиян Петров и Димитър Бришимов, комисар Светослав Георгиев и младшите експерти Давид Гълъбов, Димитър Георгиев, Ангел Величков и Димитър Златков.
Президентът Румен Радев благодари на достойните българи, които според него не са пожалили сили при потушаване на опасните пожари.
"Вашият висок професионализъм, смелост, себеотрицание и всеотдайност бяха основните фактори, които позволиха да се решат тежки задачи в една много сложна обстановка. Като човек, попадал в ситуация на повишен риск, високо ценя вашите морално-волеви качества", заяви президентът Румен Радев.
Пожарникарите, гасили пожара в Благоевград, станаха посланици на доброто за 2021
Мартин Димитров: 75 679 души получават едновременно заплати и пенсии в бюджетния сектор
Заседание на МС: Правителството обсъжда по-висок размер на социалната пенсия за старост
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?
Бюджет 2026: Финансовото министерство ще обяви параметрите на план-сметката