Няма да се затварят хотели, в които е установен случай на заразен с COVID-19 турист. В такива ситуации действа алгоритъм, утвърден и с РЗИ в страната, за изолиране на болните в отделна стая.
Това заяви във Варна министърът на туризма Николина Ангелкова, която се срещна с представители на туристическия бранш, с кмета на града Иван Портних, с областния управител Стоян Пасев, с представители на контролните институции.
Министър Ангелкова посочи, че всички указания, оповестени от министерството са към днешна дата и в зависимост от решенията на европейските институции и на ситуацията с епидемичната обстановка у нас, могат да бъдат променени.
Тя увери, че няма да има дискриминация и всички двустранни споразумения, които се сключат в тази сфера, ще бъдат реципрочни и за нашата страна.
Фреска в базиликата „Сан Клементе“ може да разкрие реалния образ на светите братя Кирил и Методий
20-годишен предизвика катастрофа с три коли в Разград, преминал на червен светофар
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели
Безводието в страната: Работна среща в Министерския съвет обсъжда проблема
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района