Спецакция в Сливен. Иззети са над 1 милион лева и голямо количество злато. Има и шест обвинения за пране на пари.
Задържането на лицата е станало при съвместна акция на Сектор "БОП" – Сливен и ТД на ДАНС – Сливен, която е осъществена под надзора на Окръжната прокуратура в града.
Основната дейност на задържаните е контрабанден износ на цигари от България за Великобритания, където ги продавали на тройно по-високи цени. Преносителите на контрабандните стоки са регистрирани като социално слаби и са получавали помощи, които заедно с печалбата от цигари са пренасяли физически в България.
Прокурор Веселин Гангалов – административен ръководител на Окръжна прокуратура-Сливен, и главен инспектор Слав Добрев – началник сектор „БОП“ Сливен съобщиха, че съвместната акция е проведена през последните два дни. Претърсени са 12 адреса на територията на град Сливен и околността.
Открити и иззети са парични суми в различни валути, златни накити и скъпоценности, общата стойността на които възлиза на над 1 000 000 лв. 7 кг злато са били натъпкани в найлонови торби.
Прокурор Гангалов и главен инспектор Добрев добавиха, че дейността на обвиняемите лица е включвала и контрабанда на промишлени стоки от Турция в България. Парите са били препирани чрез заложни къщи. Задържан е лидерът на групата, който е криминално проявен. Той разполага с много имущество и пет луксозни автомобила.
Три от обвиняемите лица са задържани за срок до 72 часа и предстои по отношение на тях да бъде внесено искане за мярка за неотклонение „задържане под стража“.
Работата по случая продължава като не е изключено кръгът на обвиняемите лица да бъде увеличен.
Вижте повече във видеото от Десислава Петкова
Като за Гинес - бързи и почерпени: Варненски полицаи преследваха 100 км пиян шофьор
Дръзкият обир в студиото на ансамбъл "Чинари" – откраднати са скъпа техника и безценен архив
Ученик от елитна гимназия във Варна хванат да разпространява синтетичен наркотик
Правилата при пътуване със самолет: Как ще бъде променен Европейският регламент?
По-високи държавни такси на БАБХ: Бизнесът със сигнали за увеличение от 10 до 30 пъти
Новинарският сайт на БНТ bntnews.bg спечели първо място в класацията Сайт на годината