"Приемаме изразения от президента отказ да издаде указ за правителство на г-жа Кожарева с министър на вътрешните работи Калин Стоянов, предвид неговите съображения, че това създава политическо напрежение в предизборна ситуация", това заяви пред БНР Джевдет Чакъров - съпредседател на ДПС.
"Най-важната задача на служебното правителство е да организира честни, свободни и демократични избори".
И добави:
"Но също така е важно предизборната кампания да се проведе в спокойна обстановка, за да може всеки от нас като гражданин да направи свободното си волеизявление и да има добра организация. Това явно няма как да стане с посочения от г-жа Кожарева министър на вътрешните работи".
Съпредседателят на ДПС бе категоричен, че трябва да има управление на страната без зависимости.
"Всички политически субекти трябва да седнем на масата и да разговаряме, за да намерим изход от ситуацията. Всеки си носи отговорността. След това трябва да има честни и свободни избори, а гражданите да бъдат мотивирани да гласуват, след което да има представителност и да се намери изход".
Тошко Йорданов: От ИТН никога не сме твърдели, че "сме оженени за някоя власт"
Атанас Пеканов: Следващият служебен кабинет ще е по новите правила и на президента няма да му е лесно
Сергей Станишев: Ако бях премиер - никога не бих оставил страната в такава ситуация
Тошко Йорданов: От ИТН никога не сме твърдели, че "сме оженени за някоя власт"
Атанас Пеканов: Следващият служебен кабинет ще е по новите правила и на президента няма да му е лесно