ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Приключи 9-дневният траур във Ватикана след смъртта на папа Франциск

bnt avatar logo от БНТ , Източник: БТА
A+ A-
Чете се за: 01:25 мин.
По света
приключи дневният траур ватикана смъртта папа франциск
Снимка: БТА
Слушай новината

С литургия в базиликата "Свети Петър" снощи беше отбелязан краят на деветдневния траур във Ватикана след смъртта на папа Франциск.

Периодът на траур започна в събота, 26 април, в деня на грандиозното погребение на покойния папа, на което присъстваха огромни тълпи от хора, както и държавни глави и короновани особи, дошли да отдадат почит на Франциск, който почина на 21 април от инсулт на 88-годишна възраст.

В проповедта снощи френският кардинал Доминик Мамберти говори за "интензивния пастирски живот" и "безбройните срещи" на папа Франциск.

Мамберти ще произнесе известната латинска фраза "Habemus papam" ("Имаме папа") преди първата поява на балкона на базиликата "Свети Петър" на новия папа, който ще бъде избран от конклава, който се очаква да започне в сряда, отбелязва Франс прес.

Последвайте ни

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?