Приключи българското участие на eвропейското първенство по плажен волейбол до 22 години в Румъния

приключи българското участие eвропейското първенство плажен волейбол години румъния
Снимка: БФ Волейбол
19:15, 28.07.2023
Чете се за: 01:12 мин.

Завърши българското участие на Европейското първенство по плажен волейбол за мъже и жени под 22 години. В петък двата отбора на България изиграха последните си срещи на турнира в Тимишоара (Румъния).

Двойката Георги Бинев/Стефан Въртигов влезе в топ 10, като завършва на девета позиция, а жените в състав Дарина Киндова и Елеонора Гинчева са на 25-то място.

При мъжете България отпадна на 1/16-финалите. Бинев и Въртигов направиха силен старт, печелейки група "А" с три поредни победи - срещу Сърбия, Словакия и Румъния. След това жребият отреди среща с Германия, при която се стигна до поражение с 0:2. Двубоят продължи 36 минути и в отделните геймове завърши 16:21 и 16:21.

Липсваща тръба е причинила изтичането на отпадъчни води по крайбрежната алея във Варна